Press "Enter" to skip to content

Baidarių nuomos įmonė – kokie baidarių maršrutai tinkamiausi pradedantiems?

Pirmą kartą pamėginti plaukimą baidarėmis gali gąsdinti. Turi būti pasirenkama patikima baidarių nuomos įmonė, sudaromi baidarių maršrutai… Tiesą sakant, visos sporto šakos jums yra naujos. Tačiau vien todėl, kad jums reikia išmokti pagrindus ir kelis kartus nepavykti, kol pasiseks, dar nereiškia, kad nebandysite. Sakytume, kad susidurti su iššūkiu yra pusė malonumo.

Turite įsitikinti, kad laikotės visų saugos protokolų, kad išvengtumėte sužalojimų. Taigi, prieš atsitraukdami nuo kranto linijos, peržiūrėkite šiuos baidarių patarimus:

  1. Būtina kokybiškų baidarių nuoma ir gerai sudaryti baidarių maršrutai

Kadangi plaukimą baidarėmis išbandysite pirmą kartą, geriau išsinuomoti laivą arba pasiskolinti iš draugo, o ne pirkti. Šiuo metu jūs nežinote, ar jums patiks šis vandens sportas, ar ne. Taigi geriau neinvestuoti.

  1. Stebėkite upės signalus

Baidarių nuomos įmonė ir jos atstovai kartais juokauja, kad baidarininkai turi savo gestų kalbą. Slenksčiai gana triukšmingi, todėl gali būti šiek tiek sudėtinga bendrauti su kitais žmonėmis, jei plaukiate baidarėmis grupėje. Taigi, kodėl gi nepasinaudojus rankų signalais, kad galėtumėte daugiau sužinoti plaukdami baidarėmis grupėje.

  1. Apsirenkite pagal orą

Baidarių maršrutai dažnai sudaromi ne tik pagal plaukikų patyrimą, bet ir pagal oro sąlygas. Plaukiant baidarėmis geriausias pasirinkimas yra hidrokostiumas arba maudymosi kostiumėlis. Nepamirškite dėvėti šalmo, pečių ir kelių pagalvėlių bei gelbėjimosi liemenės.

  1. Žinokite užpildymo stilius

Baidarių nuomos įmonė primena, kad yra keturi paminkštinimo stiliai ir jie panašūs į vairavimą automobiliu. Tai yra smūgis į priekį, smūgis į priekį ir atgal, atbulinis smūgis ir pertrauka.

Pirmieji du smūgiai naudoja priekinį mentelių galą, kad judėtų į priekį. Atvirkštinis judesys leidžia atsitraukti pasukant irklas, kai matote artėjantį aukštą vandenį, o paskutinis smūgis yra tiesiog įkišti irklas atgal į vandenį be jokių smūgių. Pirmaisiais trimis smūgiais nesukite kūno.

  1. Palaikykite balansą plaukiant

Kad ir kokie baidarių maršrutai parinkti, plaukiant baidarėmis galioja viena svarbi taisyklė. Reikia išlaikyti formą sėdint laive. Įsitikinkite, kad jūsų nugara yra tiesi ir palaikoma baidarės. Padėkite pėdų kamuoliukus ten, kur yra pėdų kreiptuvai. Kai kuriose baidarėse vietoj jų naudojami kaiščiai. Nukreipkite kojų pirštus į išorę, o kulnus – baidarėje. Jūsų keliai turi būti sulenkti į išorę ir vidų, kad kojos galėtų liestis su šlaunų petnešomis ir daryti jas spaudimą.